Rybo.cz
menu

10 věcí, kterými rybáři zlobí svoje okolí (někdy)

Jakub Hladký Jakub Hladký 22.07.2021

Snad každý, kdo přišel do styku s rybářem, poznal, co je to opravdová vášeň pro nějaký koníček. Rybařina je hobby, která když svoji oběť chytí, kořist už je navždy lapena. Po celý život s rybářem tak vznikají více či méně humorné situace, které nerybáře prostě občas umí pořádně pozlobit.

1. Rybářům smrdí auta

Kdo nezažil mokrý podběrák v rybářově autě, neví, co je to rybí zápach, který prakticky nejde vyvětrat. Rybářské auto se pozná nejen podle smradu rybiny, ale také podle smradu různých návnad a nástrah. Zvláště ženy kaprařů by mohly vyprávět. Různé olihně, mrtvoly, vyzutí Tondové, hnijící červi a další lahůdky z dílen výrobců boilies jsou jen špičkou ledovce. Až na pár ovocných vůní boilies a esencí snad není nic, co by příjemně vonělo. A to se na pachu interiéru auta prostě musí projevit.

2. Rybářům smrdí ruce

Stačí krátký dotek běličky a na lidské ruce ulpí rybí sliz. Ten se lidské pokožky jen tak nepustí. A co teprve, když se úspěšný lovec chce pořádně pomazlit s velkou štikou, sumcem nebo kaprem. To je pak vůně, kterou nesmyje snad ani Solvina a na třetí pokus. To prostě musí vyvanout samo. Někdy to trvá krapet déle a tak je rybářovo pohlazení doprovázeno typickým odérem. Která žena by odolala, že?

3. Mluví jen o rybách

Nedej bože, abyste měli doma rybářů víc. Zvláště před sezónou, ale také v sezóně se nebaví o ničem jiném. Vlastně po celý rok se nebaví o ničem jiném. Stále a dokola nacházejí nová a nová témata nebo opakují stále ta stejná, a nedají s tím pokoj. Vlastně až do té doby, než konečně odjedou na ryby. A po návratu se vše opakuje. Všechno se dá vztáhnout k rybařině: jaké auto si koupíme, kde budeme bydlet nebo kam pojedeme na dovolenou. Prostě „rybařina furt“.

4. Každé počasí je vhodné na ryby

Ať je slunečno, zataženo nebo prší, každé počasí je vhodné na ryby. Dokonce i třeskuté mrazy jsou ideální, neboť je možno lovit na dírkách. Vidíte-li rybáře, hledícího k nebi, buďte si jistí, že si právě říká: „Dnes je ideální počasí na ryby.“ A samozřejmě tímto zjištěním neustále oblažují svoje okolí.

5. Utrácí za rybářské vybavení

Rybařina umí být někdy pořádně nákladný koníček, neboť rybářského vybavení není nikdy dost. Laik nedokáže nikdy pochopit, že ani 12 prutů v garáži nestačí, a že stále nějaký speciální chybí. Že ačkoli při vláčení stačí mnohdy jediná třpytka, je nutno mít vláčecích nástrah doma celé skříně.

Že na ryby stačí malá stolička? Ale kdepak, je nutno vlastnit bivak, lehátko, mega rybářský spacák, rybářské křeslo, stolek, vařiče, nádobí, powerbanky, solární panely, stativ, vozík a mnoho a mnoho dalšího rybářského vybavení, které vyžaduje zakoupení rodinné dodávky, aby rybář vůbec dokázal vše na ryby přepravit. A pochopitelně toto je třeba mít vše vlastní, od nejlepší značky. A nedej bože, když se v obchodech objeví nové modely toho, co už rybář má.

6. Oblékají se do zeleného

Až na několik nadšenců, kteří rádi oblékají rybářské oblečení, jenž spíše připomíná cyklistické dresy, rybáře poznáte už na dálku. Rybář je téměř vždy oděn výhradně do zeleného. Nejlépe i s obuví. Anebo je alespoň jeden kousek outfitu olivově zelený. Žádná příležitost není taková, aby se k ní nehodilo něco zeleného na sebe.

7. Před začátkem sezóny je s nimi k nevydržení

Poslední chladné jarní týdny nebo blížící se 16. červen jsou období, kdy je rybářova nervová soustava napnuta k prasknutí. Vše je dokoupeno, vše je připraveno, auto pomalu naloženo, ale pořád ještě nejde jít na ryby. Odpočítávání posledních dní je nejhorší a prakticky nemá smysl s rybářem řešit důležité rodinné nebo jiné strategické věci. Rybářova pozornost je upřena jediným směrem. Pokud možno mít tu moc a posunout čas. Nejvíce tím trpí opět rodiny rybářů, kolegové a především manželky a přítelkyně.

8. Rybářské věci se válí všude

V autě, doma, v koupelně, nebo na WC. Všude se nachází něco rybářského. Karabinky, drobné rybářské vybavení, rybářské katalogy, nabíječky a mnoho dalšího. Je to všude a nejde to nikdy uklidit nebo umístit mimo pozornost. Mnoho lidí to považuje za nepořádek, ale není to tak. Je to prostě rybářův svět a ten se skládá z tisíců věcí, které se k rybařině nějak vztahují. Ony totiž tak nějak samy odpadávají, nebo vypadávají z kapes, apod.. Což okolí někdy těžce snáší.

9. Jsou posedlí věcmi, na nichž je symbol ryby

Neukazujte rybářovi v obchodě věci, na nichž je symbol ryby. Hodně ušetříte, protože to bude chtít koupit. A už je jedno co to vlastně je, závěsy do ložnice, různé oblečení, hračky nebo jiné dětské vybavení, nádobí, stojánky na cokoli, či dekorativní předměty. Rybáři jsou těmito věcmi posedlí a pokud si doma chcete ponechat alespoň trochu normální prostředí, rybářům takové věci ani neukazujte.

10. Rybáři jsou neustále na odjezdu

Hlavní rybářova specialita je ale mnohem zásadnější a umí ovlivnit chod rodiny nebo dokonce firmy. A mnohé lidi to může opravdu zlobit. Rybář je totiž tak nějak neustále na odjezdu. Auto je vždy připraveno, věci zabaleny a naloženy, chybí jen drobný nákup a jde okamžitě vyrazit klidně na týdenní výpravu. Toto platí i po bezprostředním návratu, kdy rybář ihned do tašek doplní zásoby návnad a nástrah, vodu a trvanlivé potraviny, aby byl ten následující odjezd pokud možno co nejrychlejší a nic ho nezdržovalo.

Koho z vás napadlo, že jsem psal o sobě, tak máte pravdu. 😉

A jak to máte vy, napadají vás další?

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář