Rybo.cz
menu

S porybným na Orlíku – reportáž z kontroly

Jakub Hladký Jakub Hladký 05.11.2022

Sedmého října roku 2022 se v pět hodin odpoledne scházím opět s Robinem Kudweisem, tentokrát na Štědronínské základně ČRS. Vlastně ani nevím, co všechno mě ten večer čeká a hlavně, jak dlouhý večer to bude, protože zkontrolovat rybáře na Orlíku, to je pořádně dlouhý výlet.

Doma jsem nahlásil, že se vrátím do půlnoci, což mi odpoledne, kdy jsem ženě oznamoval, že v pátek večer nebudu doma přišlo jako obří rezerva. To jsem však ještě netušil, že nestihnu ani druhou ranní.

Jak probíhala kontrola s porybným na Orlíku?

Vybaven zimním termoprádlem, teplou bundou, rukavicemi, kulichem i termoskou s horkým čajem a samozřejmě mou skromnou nahrávací audio technikou, nastupuju na břehu o 12 metrů nižší hladiny orlické přehrady na krytý člun plný očekávání a s dobrou náladou.

Zajímavostí bylo, že jen co jsme s Robinem Kudweisem nastoupili na loď, změnil se jeho pohodový výraz i pohled – po nastartování motoru okamžitě přešel do jakéhosi revizorského módu.
Každého rybáře si prohlížel, každého studoval, o každém věděl. A to jsme pořádně ještě neopustili štědronínskou zatáčku, kde předpokládám, že si každý rybář na dohled ČRS chalupě plné porybných, dává setsakrametský pozor na to, aby měl vše v pořádku.

Projeli jsme krátce otavské rameno a dojeli jen k soutoku s Lomnicí, dále nás snížená hladina již nepustila.

Ale, co vám to tu budu vyprávět, poslechněte si to sami. 🙂 Záznam je samozřejmě ovlivněn i hlukem motoru, ale to dodává reportáži na autenticitě.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář