Rybo.cz
menu

Jihočeský rybářský veletrh 2019, dojmy

Jakub Hladký Jakub Hladký 30.11.2019

Včera jsem navštívil Jihočeský rybářský veletrh 2019. Jde o malou akci místního významu pořádanou Výstavištěm České Budějovice v jediné hale. Při mé první návštěvě v minulém roce jsem byl zklamaný. Protože jsem sice čekal menší akci, než je pražský ForFishing, ale ten rozdíl byl mnohem větší, než jsem čekal. Ročník 2018 jsem navštívil hlavně proto, že jsem vybíral nové rybářské křeslo a čekal jsem, že jich tam několik vyzkouším.

Jaké bylo tehdy mé zklamání, když jsem jich na výstavě viděl jen několik kusů. Očekával jsem totiž zastoupení všech předních značek, zvláště těch českých, ale ty tam k mému překvapení vůbec nebyly. Ovšem mohlo to být také způsobeno s tím, že jsem veletrh navštívil jako jeden z prvních a stánky nebyly na 100% vybaleny.

Letošní ročník jsem věděl, do čeho jdu

Letošní rok jsem již věděl o co půjde a pln očekávání jsem jel z Písku do Budějovic. Mé návštěvě předcházela den před zahájením výstavy diskuse na Facebooku s několika dalšími rybáři, kteří malý rozsah akce kritizovali. Rozuměl jsem jim, protože se to se zmíněným ForFishingem opravdu nedá srovnávat. Nicméně na budějovický veletrh jsme se i tak těšil. Prostě proto, že jde o rybářskou akci, kterých je jako šafránu a mám je rád.

Malý veletrh, blízký kontakt s lidmi

Včera jsem si ale vzpomněl na několik malých pracovních online marketingových akcí, které taktéž s oblibou navštěvuji. To proto, že je příležitost setkat se a pobavit se s lidmi, kteří by na mě třeba na velké akci neměli vůbec čas. A když, tak jen na pár minut, několik zdvořilostních frází a zase ahoj. Ovšem na malé akci je prostor mnohem větší. Stačí si najít vhodnou chvíli.

Tak jsem i já měl možnost, poslechnout si celou a velmi poutavou přednášku Davida Havlíčka o lovu candátů na přívlač, pak s ním ještě prohodit pár slov a ještě si domluvit rozhovor sem, na můj blog.

Tudíž rovnou dávám prostor i vám. Kdybyste měli na Davida nějaké otázky, pište je do komentářů pod článek. Rád je do rozhovoru zahrnu. Dále jsem měl možnost prohodit pár slov s pány ze serveru iRybarstvi.cz a s dalšími prodejci i lidmi u stánků.

Malé akce, dobré akce

Takže to s těmi malými akcemi není až tak zlé. Naopak, mám je stále raději. Nejsou totiž o nakupování a utrácení peněz. Nýbrž o setkávání lidí. A zvlášťě tento náš Jihočeský rybářský veletrh by mohl být skvělou příležitostí, jak by se mohla jihočeská rybářská komunita setkávat a mít tuto akci jako vrchol své jihočeské sezóny.

Pojďme si vyprávět o těch nejlepších rybách i záběrech a také poslechnout přednášky zkušenějších, nebo navštivme stánek Jihočeský územní svaz ČRS a diskutujeme o tom, co nás pálí a z čeho máme radost. I od toho takováto akce je.

Ani letošní ročník nebyl jen o komerčních firmách na vystavování zboží. Velmi zajímavý stránek měl např. Výzkumný ústav Fakulty rybářství a ochrany vod ve Vodňanech, děti mohly otestovat své znalosti v karavanu u výzkumné lodě Biologického centra AV ČR, v.v.i., nebo si zkusit oficiální rybářské sportovní disciplíny. A to zdaleka není vše.

Za mě super akce a díky za ní.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář