Rybo.cz
menu

O autorovi

Jsem rybář od dětství. Zkoušky na rybářský lístek jsem složil v revolučním roce 1989. Do té doby jsem s kamarády proháněl okouny a běličky na dětský prut bez povolenky. Jak jsem uvedl v článku Jak jsem začal chytat ryby, první prut mi koupil můj děda. A ač sám rybář nebyl, byl to právě on, kdo ze mě udělal rybáře na celý život.

Become a Patron!

Láska k přírodě od dětství

Ačkoli jsem vyrostl v Praze, respektive na jejím okraji, do přírody jsem měl vždy blízko. Vyrostl jsem na kraji pražského Šáreckého údolí a tam jsme se nejčastěji s kamarády pohyboval a hrál si. Také téměř každý víkend jsem s rodiči, nebo s prarodiči vyrážel na dědovou chatu, nebo babiččinou chalupu. U obojího byly vody plné ryb. Prut jsem tak s sebou vozil vždy. Jak jsem trávil letní prázdniny snad ani nemusím popisovat. S prutem u vody.

Rodiče i prarodiče mě učili vážit si přírody, jejich darů a její čistoty. Dodnes si pamatuji, jak mě děda učil poznávat stromy, houby a ptáky. Vzpomínám si také

na mloky, kteří na chatě v létě po dešti vylézali zpod kamenů, nebo na to, jak nám babička hubovala, když někomu upadl papírek od lízátka na zem. Jednoduše řečeno, většinu volného času trávil mimo město, v přírodě anebo u vody.

Přírodu a blízkost vody mám rád dodnes

Nyní bydlím v Jižních Čechách. Splnil jsem si sen kde a jakým způsobem žít. Bydlím poblíž řeky Otavy a Orlické nádrže. Žiji na venkově a příroda začíná za zdmi našeho domu. I své děti vedu k tomu, aby přírodu chápaly jako součást života a něco, oč je třeba se starat a co je třeba chránit. Rybářský koníček mi samozřejmě zůstal a zásadním způsobem zasahuje do života mé rodiny. I mí malí synové už mají své první pruty a učím je rybařit. Zatím vypadá, že to mají rádi.

O mé práci

Živí mě práce na internetu. Pomáhám webům a internetovým obchodům s propagací a optimalizací pro vyhledávače (SEO). Aktuálně spolupracuji s největším českým rybářským e-shopem Chyť a pusť, kde pomáhám s marketingem a také mám několik dalších zákazníků, kterým se o online marketing starám. K tomuto rybářskému blogu unikám od všedních starostí a užívám si vlastního světa.

Tolik o mně.

V případě, že byste se se mnou chtěli spojit můžete mě kontaktovat na hladky@rybo.cz, sledovat můj pracovní twitter, nebo můj osobní Facebook profil.

Ale nyní se už pusťte do čtení článků mého rybářského blogu.

Zlivický rybník Čekal