Rybo.cz
menu

Když je na revíru škodná

Jakub Hladký Jakub Hladký 29.08.2019

Jsou lidé, kterým není nic svaté. Na všechny a na všechno z vysoka… Hlavně ze všeho pro sebe sobecky vyždímat maximum. Ať to stojí, co to stojí, a ostatní si můžou jít – víte kam. Inu po nás potopa.

I u nás se objevili

U nás se přesně takoví lidé v poslední době objevili. Pořádají na břehu řeky s nahozenými pruty hlučné mejdany, neskrývaně loví dravce v době hájení, vláčí za lodí s elektromotorem, i když se na ně při tom dívají oči mnoha dalších rybářů, jezdí agresivně podél vody svým německým SUV, jsou dlouhé hodiny v chatě, zatímco mají u řeky nahozeno…

A tak bych mohl s jejich přestupky či neohleduplnostmi vůči ostatním rybářům i přírodě pokračovat dále. Nepřehlédnutelná bohorovnost a naprostá arogance.

Rybářská stráž a Policie ČR

Takovéto chování partičky mladých kluků nemohlo ujít místním ani rybářské stráži. Ta je u nás celkem aktivní a má o revíru mnohem větší přehled, než si mnozí myslí. A také zmíněnou partičku pánové porybní začali rychle řešit. Už první kontrola ukázala takový rozsah prohřešků, že si to vyžádalo příjezd Policie ČR. A podle toho, co se u vody šustlo, i tučnou pokutu za pytláctví a odebrání povolenek těm, kteří vůbec nějaké měli.

Neuplynuly ani celé prázdniny a pánové se u vody objevili v plné výzbroji znovu, jako by se nic prve nestalo. Opět hluk, opět vláčení za lodí i s motorem a také další zásah rybářské stráže i policie. Ba dokonce i údajný útěk hříšníků do chaty, kam za nimi bez povolení nikdo nešel, protože ze zákona nemůže (273/2008 Sb. §40 – Zákon o Policii ČR) a pánové to zjevně dobře vědí.

Pravděpodobně jsou v tomto ohledu dosti protřelí, což je dosti znepokojivé znamení.

Proč to dělají?

Nerozumím takovému chování. Proč to ti lidé dělají? To je takový problém chovat se podle pravidel, slušně, a mít celou řeku k dispozici stejně jako ostatní rybáři? Vážně jsem nepřišel na nic, co by bylo důvodem jít za každou cenu přes všechna možná pravidla. Navíc zcela neskrývaně a okatě. Vždyť to logicky způsobí potíže, které nikdo nechce mít.

Stačilo by málo, chovat se podle daných konvencí a nikdo by si jich nevšímal. Takhle je má pod drobnohledem rybářská stráž, policie i ostatní rybáři v okolí. Každý o nich ví a na břehu se o nich v poslední době dosti hovoří.

Přece nikdo nechce, aby se na něj okolí dívalo skrz prsty a sledovalo každý jeho pohyb. Nebo jim je to úplně jedno? Asi ano, chovají se tak. Možná se nad tím dobře baví. To bude nejvíce pravděpodobné.

Už aby byla škodná pryč

Každopádně doufám, že toto jednou skončí a opět tu budeme mít tu vlídnou, klidnou a línou Otavu. Řeku, kde vládne proud, ticho, všudypřítomní věčně hladoví tloušti a ledňáčci. Je to totiž jejich revír, a ne nás, lidí.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Michal 22. 10. 2019 11:10

U nás na západě. Skalka a Jesenice, kdysi krásné vody a dnes? Bordel kam člověk dohlédne "rybáři" si neváží ničeho, natož přírody a jak píšeš čím víc kaprů candátů a štik v mrazáku tím líp, nikdo nemá strach. RS tu sem za tři roky potkal všeho všudy 3x. Až letos se ozvalo samo město Cheb a MP by měla dohlížet nad pořádkem kolem vody. Všichni to svádějí na rusky hovořící němce a sám vím, že porušují pravidla a zákony. Sam jsem se s nimi dostal xkrat do křížku, ale každý by si měl sáhnout do svědomí, a MO cheb? To je banda kašpárků, co dělají, že nic nevidí a neslyší

Odpovědet
Josef 21. 9. 2019 19:09

Takovým, na které neplatí české zákony, je třeba dát rovnou přes držku, naházet do vody, rozflákat veškeré věci, které používají protizákonně. Pokud někdo přestupuje zákon, musí počítat s tím, že jednou narazí kosa na kámen. Když česká policie nemá páky na takové smrady, tak si to bohužel budeme muset vyřešit sami. Nemůžou si myslet, že jim to věčně bude procházet a pokud něco neuděláme, nic se nezmění. Pro příklad, ve Španělsku na přehradě Mequinenza už toho taky měli dost a místní rybáři vytvořili něco na způsob domobrany a zasahují proti pytlákům za přispění městské policie. Na YouTube je plno videí které to dokazují.

Odpovědet
Jakub H. 23. 9. 2019 15:09

Dobrý den Josefe. No, věřím a doufám, že si je spíš najdou boží mlýny. Však ono se jim toto jednou krutě vrátí samo. Takovéhle tvrdé řešení, ač i ve mě se to vaří, by jen, troufám si odhadnout, spustilo něco, co by zkazilo pobyt u vody všem okolním rybářům. Jsou to vesměs staří pánové, co tu loví 40 let na stejném místečku a o takováto řešení a války jistě nestojí.

Odpovědet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář