Rybo.cz
menu

Ach ty dárky pro rybáře

Jakub Hladký Jakub Hladký 17.12.2018

Jak se blíží Vánoce, je vhodná doba za sebe k tomuto tématu říci několik slov. Stejně jako ostatní rybáři, i já jistě na Vánoce nějaký ten rybářský dárek dostanu. Je to pochopitelné. Tak výrazné hobby jednoznačně svádí k nákupu takovýchto pozorností. A myslím, že každý rybář k Vánocům, svátkům, narozeninám, nebo k jiným příležitostem bývá pravidelně obdarováván věcmi určenými právě na ryby.

Rybář je člověk jako kterýkoliv jiný a velmi rád dostává dárky. Rybářské dárky zvláště. Jen se občas lidé, kteří chtějí udělat radost a rybaření tolik nerozumí, nechají bohužel lapit do reklamních sítí a v dobré víře pořídí něco, zač bylo škoda utrácet těžce vydělané peníze.

Rizika rybářských dárků

Každý rybář má „nějaký“ svůj způsob lovu ryb. Má „nějaké“ potřeby a „nějaký“ druh rybářského vybavení. Žel, poměrně často se stává, že mu lidé v dobré víře kupují jako dárek něco, co pro něj není vhodné. A to ať už způsobem použití nebo bohužel kvalitou.

On totiž ne každý ocení polštář ve tvaru kapra, háčky svojí velikostí vhodné na lov kosatek, hlubinného woblera a nebo různě humorně pojaté rybářské dárky.

Raději na přání, než překvapení

Samozřejmě, i já rád dostávám rybářské dárky, to je jasné. Nechci působit jako nějaký nevděčník, nebo že si nevážím snahy svých bližních. To vůbec ne. Jen jsem z těch, kteří si mnohem raději přesně řeknou, co by jim udělalo radost.

Toto za sebe ocením mnohem více, než dobře míněná překvapení. Nemohu samozřejmě svému okolí zazlívat, že neví, co by zrovna pro mě bylo vhodné. A už vůbec ne to, že mi chtějí něčím rybářským udělat radost. 

Za sebe mám prostě nejraději, když se mě lidé zeptají, co by se mi líbilo nejvíce. O finanční náročnosti zde nemluvím, to každý za sebe odhadne nejlépe. Ale mám rád, když si mohu něco přát a pak se na to těším.

Když už musí být překvapení, tak asi jako nejvhodnější variantu vnímám poukázku do rybářského obchodu, v němž si sám vyberu, co si za hodnotu poukázky pořídím.

A jak to máte vy? Dostáváte rádi rybářská překvapení, nebo si raději přejete něco konkrétního?

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Ema 13. 12. 2020 17:12

U nas to chodi tak, ze veci vybiram vetsinou sama, protoze vim, co manzel potrebuje (at uz krmeni, hacky apod.) ;) A kdyz chci neco drazsiho, tak ho to necham vybrat a pak reknu, ze uz to nemeli a koupim :D a vzdy je prekvapeny :D (tedy, je zlaty, protoze prekvapeni aspon predstira ;) ).

Odpovědet
Jakub Hladký 12. 1. 2021 14:01

Výborný trik Emo, spatřuji ale riziko, že když manželovi povíte, že už to neměli, že si to koupí sám. :)

Odpovědet
Pavel 20. 12. 2018 06:12

Mám to úplně stejně. Rybářské dárky si vybírám sám. Když člověk rybaří delší dobu, tak už toho tolik nepotřebuje. Jen občas něco doplní nebo obmění. A trefit se do toho, co by se hodilo, je v takovém případě téměř nemožné. Těm, co si trvají na tom, že mě chtějí rybářským dárkem překvapit a vybrat ho sami, dám tipy na víc věcí, které by se mi hodily. Vyberou dárek sami, ale zároveň mají jistotu, že se trefí. Dárkový poukaz je taky super, jen musí být do toho správného rybářského obchodu.

Odpovědet
Jakub H. 20. 12. 2018 09:12

Ahoj Pavle, je to přesně tak. Mě pak vždycky hrozně mrzí, že si někdo dělal škodu. A ta nemusela nastat, kdyby se zeptal.

Odpovědet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář