Ach ty dárky pro rybáře

Jak se blíží Vánoce, je vhodná doba za sebe k tomuto tématu říci několik slov. Stejně jako ostatní rybáři, i já jistě na Vánoce nějaký ten rybářský dárek dostanu. Je to pochopitelné. Tak výrazné hobby jednoznačně svádí k nákupu takovýchto pozorností. A myslím, že každý rybář k Vánocům, svátkům, narozeninám, nebo k jiným příležitostem bývá pravidelně obdarováván věcmi určenými právě na ryby.

Rybář je člověk jako kterýkoliv jiný a velmi rád dostává dárky. Rybářské dárky zvláště. Jen se občas lidé, kteří chtějí udělat radost a rybaření tolik nerozumí, nechají bohužel lapit do reklamních sítí a v dobré víře pořídí něco, zač bylo škoda utrácet těžce vydělané peníze.

Rizika rybářských dárků

Každý rybář má „nějaký“ svůj způsob lovu ryb. Má „nějaké“ potřeby a „nějaký“ druh rybářského vybavení. Žel, poměrně často se stává, že mu lidé v dobré víře kupují jako dárek něco, co pro něj není vhodné. A to ať už způsobem použití nebo bohužel kvalitou.

On totiž ne každý ocení polštář ve tvaru kapra, háčky svojí velikostí vhodné na lov kosatek, hlubinného woblera a nebo různě humorně pojaté rybářské dárky.

Raději na přání, než překvapení

Samozřejmě, i já rád dostávám rybářské dárky, to je jasné. Nechci působit jako nějaký nevděčník, nebo že si nevážím snahy svých bližních. To vůbec ne. Jen jsem z těch, kteří si mnohem raději přesně řeknou, co by jim udělalo radost.

Toto za sebe ocením mnohem více, než dobře míněná překvapení. Nemohu samozřejmě svému okolí zazlívat, že neví, co by zrovna pro mě bylo vhodné. A už vůbec ne to, že mi chtějí něčím rybářským udělat radost. 

Za sebe mám prostě nejraději, když se mě lidé zeptají, co by se mi líbilo nejvíce. O finanční náročnosti zde nemluvím, to každý za sebe odhadne nejlépe. Ale mám rád, když si mohu něco přát a pak se na to těším.

Když už musí být překvapení, tak asi jako nejvhodnější variantu vnímám poukázku do rybářského obchodu, v němž si sám vyberu, co si za hodnotu poukázky pořídím.

A jak to máte vy? Dostáváte rádi rybářská překvapení, nebo si raději přejete něco konkrétního?