Jaké jsem si vybral boilies pro rok 2019

Zkraje roku jsem si vymyslel, že najdu na rok 2019 nadějného malovýrobce boilies a jen na jeho kuličky budu celý rok chytat. Pro mě samého to byl velký experiment, jehož výsledek jsem vůbec nedokázal odhadnout.

Hlavní poznání celé akce spočívá především v tom, kolik lidí se výrobě boilies věnuje. Je to neskutečně konkurenční trh. Z velké části jej zaujímají největší značky a o ten zbytek se zarputile perou desítky, možná i stovky různých výrobců.

Vybíral jsem z více jak 50 výrobců boilies

Během průzkumu v Google, pátrání a doporučování na Facebooku, po Messengeru, mailech atd., jsem posbíral na padesát tipů na různé výrobce, z nichž jsem si udělal výběr šestadvaceti, kteří mě nějak zaujali. Především vyráběnými druhy boilies, protože jsem měl nějakou představu, a také informacemi, které jsem o výrobci nebo boilies dokázal sehnat. A nakonec i nějakým pocitem z komunikace. A jelikož jsem nechtěl vyloženě „znásilnit“ všechny, kdo mě zaujali, požádal jsem o vzorky pouze tři hlavní favority.

Poděkování všem

Musím se přiznat, že mě ten obrovský zájem naprosto odrovnal. Tušil jsem, že toho může být více, ale že začnu s výběrem z více jak padesátky výrobců, to naprosto předčilo všechna má očekávání. Opravdu moc děkuji.

Děkuji i těm, kdo posílali tipy, psali, volali, nebo doporučovali své oblíbence, známé a kamarády. Byli jste skvělí a všem přeju, ať se daří chytat skvělé ryby a také prodávat vaše boilies. Nepochybuji, že o některých určitě ještě uslyšíme.

Tři hlavní favorité

Z té nepřeberné nabídky jsem asi po týdnu komunikace a na základě jakéhosi vnitřního pocitu vybral tři favority, kteří rozhodné stojí za vyzkoušení.

I když nejsem ryba, abych dokázal fakticky posoudit lákavost jednotlivých druhů a směsí, jsem o jejich atraktivitě přesvědčený. Všechny vám je doporučuji. Podle mě nemůžete udělat chybu, jestliže od nich budete odebírat boilies. Za sebe říkám, že kdyby to šlo, vybral bych si je všechny.

Borabaits.cz

Malá firmička, o níž jsem dosud nevěděl. Tento výrobce mě zaujal širokou nabídkou, zajímavými příchutěmi, cenami, ale hlavně přístupem Zdeňka Smetany, s nímž jsem byl v kontaktu.

Zdeněk evidentně můj článek četl, pochopil, oč mi jde, přesně věděl a znal mé požadavky a pokládal smysluplné otázky, aby mohl kvalifikovaně doporučit konkrétní boilies. Nakonec od něj přišla ohromná bedna plná vzorků, celkem 9 druhů. Zobrazuji jen tři, pro ilustraci. Zdeňku díky, takové úsilí a snaha… klobouček. Budu Vás rád doporučovat a nebo v budoucnu rád vyzkouším.

Carp anglers team CarpSt4r

Parta kaprařů, kteří si míchají své boilies na čistě přírodní bázi. Kluci mají Facebookovou skupinu. Se svými boilies objíždějí závody a rozhodně nepatří mezi outsidery, spíše naopak. Filip Chalupa, s nímž jsem si psal, byl velice ochotný, nabídl a jako vzorky také poslal ohromné množství kuliček, kterými se dokonale trefil do mého vkusu.

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, zdali chytat právě na CarpSt4r materiál. Filipe, Tobě patří velký dík za všechny informace o složení boilies a vašem týmu, i za podmínky, jaké jsi mi nabídl. Vážím si toho a přeji mnoho úspěchů v nadcházející sezóně. Za mě patříte na špičku.

Můj výběr roku 2019 – Latis Baits

Nakonec jsem se rozhodl pro ryze privátní boilies. Konkrétně od Michala Latochy. Člověka, s nímž jsem si od samého počátku ohromně sedl. Michal mě nadchnul svými znalostmi a zkušenostmi z velkého značkového carp týmu, pro který léta chytal. A také tím, že byl ochoten upravit své boilies na míru mým konkrétním potřebám. To jsem skutečně nečekal a i to rozhodlo.

Navíc jsme s Michalem při jednom z telefonátů přišli na nápad týkající se projektu, který jako člověk, jehož živí online marketing, ze srdce rád podpořím. S velkou radostí a nadšením pomůžu na svět něčemu, co má skvělou myšlenku, jež mi je ohromně blízká. Snad budu moci brzy prozradit více.

Michale, jsi borec a doufám, že to klapne. Na to, že jde o mikroprodukci z domácí kuchyně jen pro nejbližší okolí a za vlastní peníze, je za tím obrovský kus práce a odhodlání. Už se nemůžu dočkat chytání, rozvíjení našeho nápadu a jeho realizace.

Velké díky všem třem, kteří mi poslali své vzorky. A aby neskončily jen u mě, poslal jsem je dál svým rybářským kolegům a kamarádům. Ať také na chvíli odhlédnou od všech Kučerů, Těšínských, Niklů, Krásů a dalších komerčních hvězd. Protože je spousta šikovných lidí, jen na svůj hlavní úspěch teprve čekají. A takové jsem podle mě našel.