Rybo.cz
menu

Jaro bez záběru od kapra

Jakub Hladký Jakub Hladký 09.05.2020

Aktuálně na svém domácím revíru zažívám velice neobvyklé jaro a vlastně celý začátek sezóny. Chodím na ryby už od února a ještě jsem nechytil kapra. Je to neuvěřitelně zvláštní až frustrující kaprařina. A nejsem zdaleka sám u nás na revíru. Co vím od rybářů ve svém okolí, nebere to nikomu. Ano chytilo se pár kousků někdy zkraje března, ale od té doby nic.

Když kapři neberou
Jeden z mnoha dní u nás na revíru, kdy jsem nic nechytil.

Vyzkoušel jsem snad už všechno

Co různého krmení jsem do řeky naházel, kolik technik lovu vyzkoušel, na dno, na hladinu, do sloupce. Zkoušel jsem místa stará, nová, za slunce, za deště, chladných večerů i teplých dní a stále nic. Zkouším to stále a stále. Chytal jsem na boilies, popky, pelety masové i čistě kukuřičné, žížaly, kukuřici, chléb, foukanou kukuřici, kolínka, knedlíky, ba dokonce i kostičku sýra a stále stejná píseň.

Dokonce někteří rybáři to už vzdali a přejeli na sousední revíry. Například na Orlík. Kapři na Otavě jisto-jistě jsou, ale prostě letos neberou. Samozřejmě, tloušti žerou jako vždy s velkou chutí a ukazují se i na hladině. Ale kapři ne, jakoby věděli, že tu na ně někdo líčí, vyhýbají se nástrahám i idskému oku velmi úspěšně.

Po tření se to snad změní

Nyní každým dnem čekám, že se tu začnou kapři třít a to bude teprve utrum. Tak snad, až budu mít své období lásky za sebou, budou hladoví a při chuti, aby doplnili vynaloženou energii. Já zatím trpělivě zkouším dál a dál. Snad se ta podivná a zatím pro mě neznámá situace brzo změní.

Máte také podobnou zkušenost? Že se vám po delší období vyloženě nedařilo, aniž byste cokoli změnili, nebo dělali jinak co bylo dřívě běžně úspěšné?

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář