Rybo.cz
menu

Loučení se s rybářskou sezónou 2023

Jakub Hladký Jakub Hladký 31.12.2023

V posledním týdnu roku se nebe modří nad vodní hladinou a v zimním klidu se odrážejí poslední sluneční paprsky na hladině rybníků a řek. Je nezvykle teplý prosinec a tak jde stále chodit na kapry i na vláčku. Pro nás rybáře to však znamená, že se nejen konec jedné sezóny nezadržitelně blíží, ale s tím i začátek příprav na tu příští. Zastavme se na chvíli a ponořme se do myšlenek a plánů, které nám poslední dny roku přinášejí.

Mé rybářské zamyšlení za uplynulým rokem

V tomto klidném období, kdy by už příroda měla spát zimním spánkem, si já stejně jako mnozí další rybáři sedám u břehu a s posledními letošními náhozy nechávám své myšlenky unášet proudem vody. Každý rybář je tak trochu snílek a romantik, který vnímá přírodu skrze to ticho, jenž je u vody všudypřítomné.

Toto mé zamyšlení není pouhým ohlédnutím za uplynulým rokem, ale i hledáním hlubšího smyslu spojeného s rybařením. Pro některé je to zábava a sport, pro další osobní terapie tichem, pro jiné spojením s přírodou… Každý si v tom najde to své. Jedno rybáře ale spojuje a to když se ocitají ve svém vlastním světě, který je jen jejich. A to je to, co dělá rybařinu rybařinou. Alespoň pro mě.

Rybářské plány na rok 2024

S výhledem na příští rok se mi v hlavě rodí nové plány. A jako pokaždé je tím hlavním plánem, chodit více na ryby. Letos jsem na ně měl bohužel málo času. Ale každý rybář si tvoří svůj seznam přání, které by si rád splnil. Možná to jsou to ryby, které nechytil, revíry které dosud nenavštívil anebo nové rybářské metody a nástrahy, které by rád vyzkoušel. Každý má ten svůj.

Mě vlastně bude stačit být více na rybách, být více venku na čerstvém vzduchu, v přírodě a v tichu. Úlovek je příjemný bonus. Zároveň se v mi v hlavě rodí odhodlání zlepšit se, objevovat nová místa a posunout své rybářské dovednosti na vyšší úroveň. Příští sezóna se tak stává plátnem, na kterém budou psány nové příběhy.

Rybářská očekávání a naděje

S přicházejícím rokem se tak otevírají dveře novým možnostem a rybářským dobrodružstvím. Každoroční očekávání od nové rybářské sezóny s sebou nese touhu po chvílích strávených u vody, které si ve vzpomínkách poneseme po zbytek života, třeba se svými dětmi, s kamarády anebo jen sami se sebou. Každý nához je šancí na nový zážitek, kvůli kterým na ryby chodíme.

Poslední dny roku tak nejsou jen koncem, ale především začátkem něčeho nového. Každý revír, každá voda i každý další nához s sebou nese nový příběh. Zamyšlení nad minulým rokem, plány na příští sezónu, očekávání a naděje do nového roku vytvářejí pestrou mozaiku, která odráží naší lásku k rybaření a přírodě. Ať už byl ten letošní rok jakýkoliv, nový rok přináší nové začátky a o tom to je.

Rybářky a rybáři, přeji vám všem jen to nejlepší do Nového roku. Co nejvíce pobytu venku v přírodě, nejlepší zážitky, skvělé úlovky a především zdraví, abychom si tu naší milovanou rybařinu mohli užívat plnými doušky.

První setkání bude už v únoru na rybářském veletrhu a výstavě For Fishing 2024. Těším se na to i na vás.

Jakub Hladký, autor podcastu a blogu Rybo.cz

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář