Rybo.cz
menu

Riveroffice, aneb pracuji na rybách

Jakub Hladký Jakub Hladký 11.10.2018

Živí mě práce na internetu. K tomu abych mohl pracovat, potřebuji vlastně jen notebook a internetové připojení. Pracovat mohu téměř odkudkoli, neboť internet lze získat i přes mobilní telefon. A toho také hojně využívám. Zvláště přes léto, kdy jsem u vody i s počítačem jak je to jen možné.

Při své práci se starám o marketing e-shopů a webových stránek. Nejvíce má práce spočívá v celkovém strategickém řízení propagace svěřených projektů a také jejich optimalizaci pro vyhledávače, známé pod zkratkou SEO. Na další jednotlivé oblasti internetového marketingu mám zaměstnance, kolegy, nebo externí partnery.

I když prší jezdím na riveroffice a pracuji u vody

I když prší jezdím na riveroffice a pracuji u vody

Proč pracuji na rybách a ne v práci?

Odpověď je velmi jednoduchá. A proč ne, když je to možné. Lovu ryb se věnuji už od dětství a je to má vášeň. Jenže najít tolik volného času pro svůj koníček kolik bych si přál, je takřka nemožné. Práce, rodina, starost o dům i zahradu. Tomu všemu chci věnovat svůj nejdůležitější čas. A tudíž na rybách spojuji příjemné s užitečným.

Proto často místo do kanceláře, vezmu notebook do tašky a jedu i s pruty k vodě. K tomu, aby toto bylo vůbec možné, nemalou měrou přispěly elektronické hlásiče záběru. Díky nim mohu, místo na policajty, koukat do displeje počítače a spolehnout se na zvukovou signalizaci. Alespoň tak.

Prý to už není ta „pravá“ rybařina

Nemálo lidí mi říká, že to není žádná rybařina. Zapnout pípáky a čekat, až se ryba na boiliesovou kuličku sama chytí. No, jak se to vezme. Pro mě, by jinak na chytání ryb a pobyt u vody i v přírodě skoro nezbyl čas. Hlásiče jsou pro mě dar z nebes. Bez nich bych tolik času u vody trávit nemohl, natož v pracovní době.

Samozřejmě že také velmi rád nahodím na čihátko, na plavačku, nebo lovím přívlačí. Ale takových momentů je v průběhu celého roku poskrovnu. O to více si je však užívám.

Takovýto výhled ze své kanceláře má asi málokdo :)

Takovýto výhled ze své kanceláře má asi málokdo 🙂

Říkám tomu riveroffice

Dlužno podotknout, že výraz „riveroffice“, který velmi rád používám a také sdílím na internetu není z mé hlavy. Je to nápad mého švagra, který mě vlastně k práci u vody přivedl. To on byl tím prvním, který toto praktikoval a mě inspiroval. Oba se švagrem chytáme na řece. On na Berounce, já na Otavě, proto anglicky „riveroffice“.

Tím jak je tu klid, čerstvý vzduch a ta milovaná pohoda na rybách, tak tu až překvapivě udělám často mnohem, ale opravdu mnohem více práce, než v kanceláři. Jakási motivace, aby nikdo nemohl říci, že se u vody flákám mě žene do nevídaných výkonů. Opravdu to tak je, až sám sebe kolikrát překvapuji.

Technická omezení práce u vody

Jediné, co mě u řeky s počítačem limituje, je kapacita akumulátoru v počítači, a měsíční příděl dat v tarifu mobilního internetu. Samozřejmě, oboje má řešení v podobě navýšení tarifu a powerbanky. Když jedu na více dní, beru s sebou akumulátor ke člunu a měnič napětí. To dovolí vydržet na rybách a u toho pracovat na cca 5 dní. Jinak můj počítač, zatím stále vydrží na jedno nabití cca 8 – 10 hodin. Podle toho, jak moc jej zatěžuji.

Okolí si muselo zvyknout

Kolegové, nebo lidé z okolí si tak nějak museli chvíli zvykat na tento můj netradiční způsob trávení pracovní doby. Nechtělo se jim věřit že tu opravdu pracuji. Ale nakonec si tak nějak zvykli a přišli na to, že když mi dají tuto volnost, bude se mi pracovat a žít lépe. A já jim za to děkuji.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Jakub H. 7. 5. 2019 00:05

Dobrý den Emo, i mě trvalo léta, než jsem si to mohl dovolit. A veřte, že když pracuji u vody, neznamená to, že se flákám. Naopak většinou pod tlakem zodpovědnosti udělám i více práce, než kdybych seděl v kanceláři. Vám držm palce, pracovat 11 let z domova to už také chce velkou disciplínu. Ať se daří.

Odpovědet
Ema Greslova 6. 5. 2019 10:05

zavidim. ;) mam podobny typ prace, podobnou napln, pracuji jiz 11 let z domu, ale jeste sjem se nedopracovala k tomu, abych s pocitacem vyjela k vode ;) (u me to jsou deti, ktere me limituji v casove "nezavislosti" a hlavne take to, ze nejvice chytam plavanou) ;) Ale drzim palce <3

Odpovědet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář