Rybo.cz
menu

Rybářská bilance 2019 a plány na rok 2020

Jakub Hladký Jakub Hladký 25.12.2019

Ačkoli pár dní před koncem roku plánuji ještě minimálně dvě vycházky s vláčákem k vodě, už je čas bilancovat nad končící sezónou. Tu mohu rovnou hodnotit jako skvělou a v několika ohledech přímo rekordní. Největší kapr, nejvíce docházek a velké plány na rok 2020.

Osobní rekord

Letos jsem se seznámil s Michalem Latochou. Ten doma v malém vyrábí skvělé boilies pod značkou Latis Baits. A také díky němu se mi letos v květnu podařilo ulovit dosud svého největšího kapra. Protáhlý říční šupináč měřil úctyhodných 95 cm. Hmotnost jsem bohužel nedokázal zjistit, neboť digitální váha selhala.

Každopádně na svazovém říčním revíru je to pro mě velmi cenný úlovek. Druhý největší kapr měřil 90 cm a toho jsem chytil v posledních teplých podzimních dnech. Oba na boilies od Latis Baits. První na olihňovou kuličku, druhý na testovací novinku Worm, obě ve velikosti 20 mm.

Nejvíce docházek a nejméně chytání ve volném čase

Rekordní byl tento rok i proto, že jsem lovil ryby nejvícekrát ve svém životě. Mám zapsáno dosud nejvíce docházek. V jejich evidenci mi chybí jeden a půl stránky do plného stavu. Vše má ale dvě strany mince. Sice jsem byl hodně u vody, zato však jsem musel skoro vždy na rybách pracovat a rybařiny jako odpočinku jsem si užil velmi málo.

Nebýt hlásičů záběru, musel bych s notebookem sedět v práci a ne ve své oblíbené riveroffice. Každopádně si nemohu stěžovat. Kdo si může dovolit vozit si práci na ryby?

Nové místo nalezeno a přineslo úspěchy

Změna místa, ryba jistá. Tak zní ověřené rybářské pravidlo. Potvrzuji, funguje. Díky tomu, že jsem musel k vodě vozit notebook s prací a musel jsem být rychle mobilní, našel jsem si u nás své druhé rybářské místo. Dá se k němu pohodlně zajet autem a je tam uspokojivý signál mobilního internetu.

Sice běžně preferuji co nejvíce skrytá, nejlépe pouze pramicí dostupná místa, přesto jsem za nové místečko moc rád. Také proto, že tam berou. Podařilo se mi celkem rychle lokalizovat místa na řece, kudy kapři evidentně pravidelně proplouvají a kde celkem spolehlivě berou i přes den, což se mi do té doby příliš nedařilo.

Nevýhodou místa je, že je pochopitelně dostupné i pro ostatní rybáře a také vyloženě kolem prutů vede turistická stezka. Což je v prázdninových měsících celkem znát. Není to však nic hrozného. Každopádně nejraději mám dokonale ukrytá místa, nejlépe v křoví a kopřivách, kde o mně nikdo neví a ani já se nemusím na nikoho dívat.

Co se mi v roce 2019 nepovedlo

Dostal jsem od svého rybářského parťáka školení na lov sumců na trhačku. Tento způsob lovu mě už dlouho lákal a měl jsme na letošek velké plány se mu více věnovat. Bohužel právě kvůli práci to bylo skoro nemožné. Nenašel jsem čas věnovat se lovu nástražních rybek, abych byl na den lovu sumců dobře připravený a kupovat je nechci. Chytat nástražky s notebookem na klíně jednoduše nejde. Ani výzbroj také zatím nemám svojí.

Rybářské plány na příští rok 2020

Sumcařinu chci na rybářskou sezónu 2020 opět zařadit jako něco, co se chci naučit a zavést do své pravidelné rybařiny. Dále budu určitě pokračovat s Latis Baits. To proto, že mě tyto boilies skvěle sedly, u nás na řece jsou úspěšné a hlavně mi vyhovuje Michalův přístup k rybařině a lovu kaprů. Sedli jsme si lidsky a je mi velkým potěšením být jihočeským testerem v uzavřené rybářské skupině.

Největší plány mám s blogem

Největší změna ale nastane na tomto blogu, a to krátce po Novém roce. Publikaci jako takové se budu samozřejmě věnovat i nadále. Ovšem přibude zásadní část, na kterou se už déle připravuji. Spustím rybářský podcast, do nějž si budu zvát různé zajímavé osobnosti a odborníky, kteří mají vztah k rybařině, přírodě, ekologii a všemu souvisejícímu.

První hosté už jsou domluveni, technika je připravena i otestována a hned zkraje roku začnu natáčet první rozhovory. Plány jsou velké, seznam hostů, které chci oslovit, se rychle rozrůstá a doufám, že se nový formát bude líbit a najde si své pravidelné posluchače.

Přeji vám všem jen to nejlepší do roku 2020, spoustu skvělých úlovků, mnoho štěstí i v osobním životě a hlavně zdraví. A v příštím roce opět na shledanou.

Jakub Hladký, autor blogu

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář