Rybo.cz
menu

Rybářské křeslo Mivardi comfort quattro – recenze

Jakub Hladký Jakub Hladký 07.09.2020

Rozhodl jsem se po roce a půl intenzivního používání Mivardi Křeslo Comfort quattro sepsat recenzi a svůj názor na tento všeobecně chválený výrobek. Toto křeslo jsem pořídil v únoru 2019 na veletrhu For Fishing přímo na stánku Mivardi.

Rybářské křeslo Mivardi comfort quattro recenze
Obrázek: Rybářské křeslo Mivardi comfort quattro

Původně jsem měl v plánu najít alternativní výrobek, něco neznačkového obdobné kvality, ale nižší ceny. Přesto jsem se nakonec rozhodl koupit přímo toto. Důvod byl ten, že Mivardi je firma velká a kdyby cokoli, případná reklamace by neměla být problém. Třeba se mýlím, ale takto jsem opravdu uvažoval. Zatím k reklamaci nebyl důvod.

Kdo mě zná, ví, že při nakupování rybářských potřeb často hledám něco, co je neznačkové, ale kvalitou srovnatelné. Někdy najdu, jindy ne.

Jelikož na rybách také i pracuji a sedím s notebookem na klíně, je pro mě opravdu velice důležité, abych si svá záda dlouhým sezením ničil pokud možno co nejméně. Proto jsem na veletrhu různých rybářských křesel vyzkoušel opravdu mnoho. Jenže, v tom množství a na tak krátkou chvíli jsem nedokázal zjistit nic moc rozdílného, a proto jsme se rozhodl pro Comfort quattro.

Pohodlí a užitná hodnota překvapí

Vysoká záda, stabilní konstrukce, neoprenový měkký podhlavník, loketní opěrky, a silná textilie, po níž člověku nepodjíždí zadek. To jsou za mě hlavní výhody křesla Mivardi comfort quattro. Především to podjíždění zadnice považuji za nejdůležitější, protože se člověk v křesle nebortí. A navíc, opěrka jde natolik sklopit, že jde ze židle udělat pomalu lehátko a ani tak křeslo neztrácí svoji stabilitu.

Rybářské křeslo Mivardi comfort quattro - maximální sklopení
Obrázek: Rybářské křeslo Mivardi comfort quattro – maximální sklopení

Z pohledu užitnosti je toto křeslo natolik fajn, že hravě převálcuje kdejakou kancelářskou židli na kolečkách. A že jsem jich za svůj kancelářský život už vyzkoušel mnoho. Díky tloušťce podsedáku i opěrky mě ani v chladných podzimních večerech nezebe a naopak jsem byl vždy rád za plná záda i podsedák, které si člověk vyhřeje.

Odolnost a trvanlivost je skvělá

Na svoje rybářské věci si dávám, asi jako každý, docela pozor. Každopádně rybářské křeslo je zrovna ten kus výbavy, který schytá všechno. Rozráží kopřivy, když se deru podrostem na lovné místo, nebo je v kufru auta vždy na dně. Křeslo Mivardi vydrží snad vše. I o aretační páčky výsuvných nožiček jsem opakovaně zavadil a nic. Vše funguje a drží.

Co se týče textilie, jedná se o čistý polyester, tedy odolnou umělou textilii, která vydrží leccos. Na to, jak moc jsem u vody, látka křesla Comfort quattro ani za rok a půl používání a po více jak sto padesáti docházkách nedoznala prakticky žádné změny v barevnosti, degradaci materiálu a je dokonce i minimálně prosezené, čehož jsem se dost obával (vážím cca 80kg).

Pochopitelně, dávám si pozor na proříznutí nebo potrhání od neopatrné manipulace s ostrými předměty. Při koupi jsem se obával nízké odolnosti plastových dílů, ale ani tyto mé obavy se nepotvrdily. Vše drží, včetně kulových kloubů na patkách nožiček i zoubků v loketních opěrkách, které zajišťují polohování opěráku.

Na přepravu je křeslo náročnější

Vzhledem k tomu, že jde toto křeslo složit jen naplocho, je nutno počítat s tím, že se na delší vzdálenosti přenáší celkem obtížně. Velký a ne zrovna lehký předmět se zakrátko pronese a při prodírání se vysokou trávou nebo kopřivami se snadno zachytává, což komplikuje průchod.

Nevím, jak je to na rybářském vozíku, ten nevlastním, ani originální obal na toto křesílko, které by manipulaci mohly usnadnit. Na jednom rameni mám obvykle pruty v obalu a na druhém tašku s věcmi. Třetí rameno, kam bych si zavěsil ještě křeslo, nemám. 🙂 Takže nezbývá nic jiného, než ho nést v ruce. Jinak autem je to člověku samozřejmě jedno.

Slabina křesla Mivardi comfort quattro – šrouby

Hlavní, a za mě jedinou vážnější slabou stránkou tohoto křesla, je spojovací materiál. Ten Číňani nedodali dobrý. Po krátkém čase se mi začaly imbusové šrouby povolovat, až jsem najednou zjistil, že mi jeden zcela chybí. Ztratil jsem ho. Nahradil jsem ho však snadno z domácích zásob.

Náhradní šroub z domácích zásob
Obrázek: Náhradní šroub z domácích zásob

O tomto nešvaru jsem četl v diskusích na Facebooku vícekrát. Samozřejmě, není problém s sebou na ryby nosit i imbus (4 mm), kterým šroubky tu a tam můžete zkontrolovat a případně dotáhnout. Pomáhají prý také pružinové podložky. Každopádně celkový dojem jinak skvělého křesla to mírně kazí.

Závěrečné hodnocení

Na rybářské křeslo Mivardi comfort quattro nedám, i přes povolující se šroubky, zatím dopustit. Dosud jsem na ryby neměl pohodlnější a odolnější křesílko. Na to, že se jedná o skládací kempinkové křeslo, včetně toho kolikrát jsem na něm seděl a jak s ním zacházím, pak všechna čest.

Nemám porovnání s jinými rybářskými křesly od jiných značek, ale já jsem v tomto ohledu velice spokojený i po roce a půl používání a cca sto padesáti vycházkách. Za sebe ho mohu jen doporučit.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář