Rybo.cz
menu

Poslední rybářská výprava roku 2018

Jakub Hladký Jakub Hladký 14.11.2018

Je sice už listopad, ale denní teploty se stále pohybují nad 10°C a noční okolo 5°C. To mi letos, jako jistě mhohým dalším rybářům umožnilo, prodloužit si „letní“ sezónu hluboko do podzimu. Pod bivakem a v rybářském spacáku se dají dny i noci pohodlně a v teple přestát.

Posunutá doba lovu na mimopstruhových revírech až do 22. hodin k tomu navíc dovoluje vychutnat si poslední chvíle u vody až do tmy. A tak jsem se i já v tyto listopadové dny vydal na dvě noci naposledy k vodě. Počasí přálo, situace doma i v práci také, nebylo nad čím váhat.

Slunce nad podzimní Otavou

Slunce nad podzimní Otavou

Ohlédnutí se za sezónou

Letošní rok se skvěle vydařil. Dostal jsem se k vodě snad nejvícekrát v životě. Docházek mám zapsáno na necelých pět stránek. Chytal jsem především na své milované Otavě a párkrát vyrazil na Orlík. Letošní rok byl ve znamení velkých tloušťů. Nachytal jsem jich opravdu mnoho. To je v každé řece co znám, i u nás jich je plno. Vymýšlet taktiku na kapry, aby za to netahali Tloušti byl oříšek.

I když jsem si letos chytil dosud svého největšího kapra s váhou přesahující 14 kilo, přesto se mi kapři nedařili jak bych si představoval. Buď jsem chytal jen kusy kolem 70 a 80 cm, nebo nic. Takové ty kusy kolem 50cm, které bych také chtěl občas přinést domů, těch jsem ulovil jen pár. A to stejné dravci. V tomto ohledu spokojený příliš nejsem. Rodina má ryby ráda a tloušť zas tak skvělá ryba není.

I tak jsem zde měl možnost užít si spoustu rybářského času. Kochat se přírodou, řekou, sluncem a vším, co také doprovází lov ryb. Strávil jsem na svém rybářském místě mnoho času i prací, kterou si sem vozím. Také jsem letos změnil stravování u vody a vyladil některé způsoby pobytu.

Slunce nad podzimní Otavou

Poslední chytání ryb z lodi roku 2018

Do konce roku už jen malé vycházky

Dnešním dnem tedy uzavírám velkou rybářskou sezónu plnou velkých ryb, zážitků a krásných chvil. Jak jen to bude možné, půjde už i pramice z vody. Nyní sem budu chodit už jen příležitostně,. Na pochůzky kolem řeky s přívlačákem, nebo možná na pár hodin zkusit ještě ulovit vánočního kapra.

Rybářská sezóna 2019 – plány a představy

Do příštího roku mám několik plánů, nebo spíše nápadů. Najít si ještě jedno rybářské místo, kam lze dojet lodí a není tolik vystaveno rybářům ze břehu. Za druhé méně experimentovat s návnadami a více se vrátit k jednodušším metodám, které byly v minulosti celkem úspěšné. A také, zkusit se více zaměřit na dravce. I když i o to jsem se letos pokoušel, jenže hlavním kamenem úrazu bylo opatřit si vhodnou nástražní rybičku. A to chci napřesrok také lépe zajistit, protože kupovat se mi je nechce.

Poděkování řece

Nuže, děkuji Ti milovaná řeko za všechno. Za krásný čas, za přírodní bohatství, za kapitální ryby, za skvělé koupání i pobyt v Tvé blízkosti. Za zhruba pět měsíců nashledanou. To už se ma Tvém břehu zase bude dát spát.

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter

Podobné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář